• Nasza szkoła
  Nasza szkoła
 • Patron
  Patron
 • Klasy z maturą międzynarodową
  Klasy z maturą międzynarodową

Matura międzynarodowa (IB)

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Dla ucznia z takiej klasy pojawiają się nowe możliwości, jak:

London English

 • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
 • Z wielu przedmiotów zdobycia szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas ! Rekrutacja

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

Zachęcamy wszystkich do wstąpienia w szereg uczniów 2LO w Kaliszu ! Mamy bardzo wiele do zaoferowania naszym uczniom. Między innymi są to: 

Paris French

 • Wybieranie rozszerzeń od klasy 1, dzięki czemu uczeń uczęszcza na interesujące ją/go lekcje;
 • Klasę IB - Internationla Baccalaureate (matura międzynarodowa), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji;

Czytaj więcej

Koło Turystyczno-Krajoznawcze

Szkolne Koło Turystyczno Krajoznawcze w II LO rozpoczęło działalność w 1989 roku. Opiekunem była wówczas nauczycielka naszego liceum pani prof. Aldona Urbaniak. Młodzież uczestniczyła corocznie w Ogólnopolskim Rajdzie Pieszym PTTK „Błędne Skały” w Kotlinie Kłodzkiej oraz w wielu innych imprezach turystycznych o charakterze lokalnym. SKTK prowadziło aktywną działalność do roku 1993, po czym w latach 1993 – 2002 zawiesiło swoją działalność w ramach struktur PTTK. Nadal prowadzono działalność turystyczno – krajoznawczą w ramach imprez własnych szkoły.

Jesienią 2002 roku reaktywowano działalność i od 21 lutego 2003 r. Koło ponownie zostało włączone w struktury kaliskiego oddziału PTTK. Opiekunem została pani prof. Jolanta Kowalska, a SKTK  przyjęło nazwę „Kościuszkowiec”.

Zapraszamy do udziału w naszych przedsięwzięciach!

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<. 


Konkurs pod patronatem SU na projekt okazjonalnej pocztówki lub pieczątki

Chcesz uczcić niepodległą ? Zaprojektuj okazjonalą pocztówkę lub pieczątkę, wykorzystując motyw kościuszkowski naszego liceum. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany, a zwycięzca otrzyma nagrodę. O szczegóły należy pytać Samorząd Uczniowski.


Konkurs na najciekawszą stylizację

SU ogłasza konkurs na najciekawszą stylizację związaną z jedną z wybitnych w dziejach Polski postaci. Stylizację przygotowuje cała klasa i prezentuje 8 listopada.

Na zwycięzcę czeka nagroda. O szczegóły pytajcie samorządy klasowe.

konkurs2