Wstępne wyniki matur

W dniu 30 czerwca 2015 maturzyści otrzymali świadectwa dojrzałości.  Pod koniec wakacji ukaże się na stronie OKE szczegółowy raport dotyczący zdawalności i średnich wyników poszczególnych szkół. Na razie możemy odnieść się do zdawalności nowej matury, natomiast obliczenia średnich wyników i z poszczególnych przedmiotów i porównanie ich  do wyników krajowych czy wyników miasta Kalisza przed nami. W II LO do egzaminu dojrzałości przystąpiło 256 osób. Uczniowie  uczęszczali do 8 oddziałów, z tego tylko w 3 oddziałach występowała matematyka na poziomie rozszerzonym, pozostałe oddziały miały "profil" humanistyczny lub zbliżony do niego np. rozszerzony język polski i biologia. Wyniki są satysfakcjonujące.

Czytaj więcej...

Sukces na Mistrzostwach Pierwszej Pomocy

WIELKI SUKCES RATOWNIKÓW Z „KOŚCIUSZKI”- II MIEJSCE W WOJEWÓDZTWIE WIELKOPOLSKIM

W dniu 23 maja br. na terenie Parku Cytadela w Poznaniu odbył się etap okręgowy XXIII Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK. Czternaście drużyn reprezentujących Oddziały Rejonowe PCK rywalizowało ze sobą udzielając pierwszej pomocy przedmedycznej w pozorowanych scenkach z symulowanymi urazami . Tematyka pozoracji obejmowała wypadki komunikacyjne z NZK, oparzenie, udział w bójce, podtopienie oraz wybuch materiałów niebezpiecznych.

 

Czytaj więcej...

Spotkanie finalistów olimpiad przedmiotowych z Panem Prezydentem

W dniu 26 czerwca 2015  w samo południe w Ratuszu odbyło sie spotkanie naszych uczniów, którzy uzyskali status finalisty olimpiad przedmiotowych z Prezydentem Miasta Kalisza p. Grzegorzem Sapińskim.

 II liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki reprezentowało 6 uczniów.

Czytaj więcej...

VI Konkurs Fotograficzny

VI KONKURS FOTOGRAFICZNY "Okna, drzwi, portale, detale - otwarcie w stronę spotkania"

W dniu 22 czerwca został rozstrzygnięty VI Konkurs Fotograficzny "Okna, drzwi, portale, detale - otwarcie w stronę spotkania" organizowany przez Kaliski Oddział PTTK  oraz SP w Opatówku. W bieżącej edycji w kategorii szkół ponadgimnazjalnych ocenione zostały 74 zdjęcia. Prace były oceniane między innymi przez profesjonalnych fotografów. Tym większy sukces uczniów naszej szkoły, gdyż nasi uczniowie zajęli 1 i 3 miejsce oraz uzyskali wyróżnienia dysklasyfikując pozostałe wiodące licea w naszym mieście,

Czytaj więcej...

Konkurs

25 marca 2015 odbył się Konkurs wiedzy o zespole The Beatles, który zorganizowała Pani Katarzyna Paciorkowska. Na konkurs przyjechały grupy 4-osobowe z kilku szkół gimnazjalnych.

I miejsce zajęło Gimnazjum nr 7 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu

II  i III miejsce zajęły grupy z Gimnazjum im. Marii Dąbrowskiej w Russowie.

Czytaj więcej...

Świąteczna zbiórka żywności

W dniach 20-22 marca 2015 odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, w której młodzież        II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu jak co roku bardzo chętnie uczestniczyła.

Czytaj więcej...

Mateusz Banasiak Finalistą Olimpiady Filozoficznej

Miło nam poinformować, że Mateusz Banasiak z klasy III a, jako jedyny uczeń w całej historii naszej szkoły, uzyskał tytuł Finalisty XXVII Olimpiady Filozoficznej, która odbyła się w Warszawie 25 kwietnia b.r. 

Serdecznie gratulujemy!

Olimpiada Języka Rosyjskiego

Uczniowie Michał Krzyżaniak (kl. IIB), Alina Jarmosz (kl.IIE) i Irina Owczynnikowa (kl.IIIH) wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady Języka Rosyjskiego (20 listopada 2014). Zakwalifikowali się do etapu okręgowego.

Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie współczesnym

W dniach 14 - 15 marca 2015 roku w Warszawie trójka uczniów naszej szkoły wzięła udział w zawodach centralnych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wynikiem ciężkich dwudniowych zmagań na Uniwersytecie Warszawskim Agata Kaźmierczak i Daniel Dębowy uzyskali tytuły finalistów niniejszej olimpiady. Taki status gwarantuje im stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie oraz tzw. indeks w procesie rekrutacyjnym na uczelnie wyższe na kierunki humanistyczne. Szymon Słodowy wziął udział w Konkursie Oratorskim, który polegał na wygłoszeniu kilkuminutowej mowy na dowolny temat związany z zakresem olimpijskim. Wykluczając pozostałych uczestników, zdobył pierwsze miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

Czytaj więcej...

stylesheettemplates//divmoduletablediv class=/stylesheet