Konkurs

25 marca 2015 odbył się Konkurs wiedzy o zespole The Beatles, który zorganizowała Pani Katarzyna Paciorkowska. Na konkurs przyjechały grupy 4-osobowe z kilku szkół gimnazjalnych.

I miejsce zajęło Gimnazjum nr 7 im. Marii Konopnickiej w Kaliszu

II  i III miejsce zajęły grupy z Gimnazjum im. Marii Dąbrowskiej w Russowie.

Czytaj więcej...

Świąteczna zbiórka żywności

W dniach 20-22 marca 2015 odbyła się Świąteczna Zbiórka Żywności, w której młodzież        II Liceum Ogólnokształcącego im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu jak co roku bardzo chętnie uczestniczyła.

Czytaj więcej...

Patrycja Jarmuszczak finalistką XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego

Patrycja Jarmuszczak uzyskała tytuł Finalistki  XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Uczennica klasy III a pomyślnie przeszła egzamin pisemny na etapie centralnym OLiJP w Warszawie

Czytaj więcej...

Mateusz Banasiak Finalistą Olimpiady Filozoficznej

Miło nam poinformować, że Mateusz Banasiak z klasy III a, jako jedyny uczeń w całej historii naszej szkoły, uzyskał tytuł Finalisty XXVII Olimpiady Filozoficznej, która odbyła się w Warszawie 25 kwietnia b.r. 

Serdecznie gratulujemy!

Olimpiada Języka Rosyjskiego

Uczniowie Michał Krzyżaniak (kl. IIB), Alina Jarmosz (kl.IIE) i Irina Owczynnikowa (kl.IIIH) wzięli udział w szkolnym etapie Olimpiady Języka Rosyjskiego (20 listopada 2014). Zakwalifikowali się do etapu okręgowego.

Czytaj więcej...

Olimpiada Wiedzy o Polsce i Świecie współczesnym

W dniach 14 - 15 marca 2015 roku w Warszawie trójka uczniów naszej szkoły wzięła udział w zawodach centralnych Olimpiady Wiedzy o Polsce i Świecie Współczesnym. Wynikiem ciężkich dwudniowych zmagań na Uniwersytecie Warszawskim Agata Kaźmierczak i Daniel Dębowy uzyskali tytuły finalistów niniejszej olimpiady. Taki status gwarantuje im stuprocentowy wynik z egzaminu maturalnego z wiedzy o społeczeństwie oraz tzw. indeks w procesie rekrutacyjnym na uczelnie wyższe na kierunki humanistyczne. Szymon Słodowy wziął udział w Konkursie Oratorskim, który polegał na wygłoszeniu kilkuminutowej mowy na dowolny temat związany z zakresem olimpijskim. Wykluczając pozostałych uczestników, zdobył pierwsze miejsce. Zwycięzcom serdecznie gratulujemy! 

Czytaj więcej...

Mateusz Banasiak w zawodach centralnych Olimpiady Filozoficznej

Miło nam poinformować, że Mateusz Banasiak z klasy III a,

Czytaj więcej...

Sukces Patrycji Jarmuszczak z klasy III a w eliminacjach okręgowych XLV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego!

Patrycja jako jedyna kaliszanka awansowała do rozgrywek finałowych olimpiady literackiej. Na etapie szkolnym

Czytaj więcej...

XIX Olimpiada Wiedzy o Żywieniu i Żywności etap ogólnopolski

W dniach 19-21 marca 2015 w Szczecinie odbył się etap ogólnopolski Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności. Wsród 4 uczestników reprezentującychxix owoi img 20150109 164354 Wielkopolskę znalazła się nasza uczennica Katarzyna Młynarczyk z klasy III c i  uzyskała tytuł finalisty tej olimpiady.

Na zdjęciu z Przewodniczącym Komitetu Głównego OWoŻiŻ p.prof. J. Gawęckim (z lewej) oraz jego zastępcą prof J. Korczakiem.

Czytaj więcej...

stylesheettemplates//divmoduletablediv class=/stylesheet