IB Diploma Programme

ib logoSchool number: 049645

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu

 

ul. Szkolna 5, 62-800 Kalisz

 Telefon: (62) 767 66 57

Email: 

WWW: http://www.2lo.kalisz.pl

 Inspektor ochrony danych:

                                       Katarzyna Bednarek

 ochrona danych        

Matura międzynarodowa IBDP

1. Informacje o programie IBDP

2. DP w II LO

 a. Przedmioty

3. IBDP Year 1

a. Calendar of deadlines

b. Podręczniki

c. Kalkulatory

4. IBDP Year 2

a. Calendar of deadlines

b. Harmonogram matur

5. Dokumenty

a. Admission Policy

b. Academic Honesty Policy

c. Language Policy

d. Assessment Policy

e. Inclusion Policy

6. CAS

a. CAS Handbook

7. Extended Essay

a. EE Handbook

b. EE deadlines

8. Group 4 Project

Jesteśmy "Brązową Szkołą"

brazowe liceum 2020

Program Edukacyjny "Twoje dane - Twoja sprawa"

Uczestnictwo TDTS

Przygoda z przyrodą

projekt uam

Jesteś na stronie:

Matura międzynarodowa IBDP

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Przed uczniem takiej klasy otwierają się nowe możliwości:

London English

  • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
  • Zdobycie szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas! Rekrutacja

Nie zwlekaj! Przyłącz się do najlepszych!

Rekrutacja

>>zobacz<<

Strona do naboru elektronicznego znajduje się pod adresem: https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/.

Warto być u nas bo:

  • Wybierasz rozszerzenia od klasy 1, dzięki czemu możesz uczęszczać na interesujące cię lekcje;
  • Prowadzimy klasę IB - International Baccalaureate (z maturą międzynarodową), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji, w tym wyjazdu i dalszej edukacji na uczelniach zagranicznych;
  • Jesteśmy od lat w czołówce szkół kaliskich jeśli chodzi o wyniki maturalne (pierwsza trójka);
  • Otrzymaliśmy renomowany tytuł "Brązowej Szkoły" w roku 2020 r.

II miejsce w e-sporcie naszej szkolnej drużyny

Wczoraj w Zespole Szkół Techniczych Diecezji Kaliskiej odbył się I Turniej E-sportowy Szkół Ponadgimnazjalnych zorganizowany w ramach Kaliskiej Ligii E-sportowej.

W turnieju wzięli udział reprezentanci: Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Technicznych, Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2, Zespołu Szkół Samochodowych, I LO im. A Asnyka, II LO im. T. Kościuszki, III LO im. M. Kopernika  i IV LO im. I. Paderewskiego.

Najlepszą drużyną turnieju CS:GO okazała się reprezentacja Zespołu Szkół Technicznych, zaś drugie zaszczytne miejsce wywalczyli uczniowie naszej szkoły. Trzecie miejsce zajęli uczniowie Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2.

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za wspólną zabawę, a naszym e-bohaterom serdecznie dziękujemy za emocje i piękny puchar !

Trzecie miejsce na Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie !

19 czerwca drużyna debatantów z naszej szkoły zdobyła trzecie miejsce na Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie ! Zawodnicy, czyli Bogna Idkowiak, Artur Kaźmierczak, Emilia Madejka i Karina Rutkowska (wszyscy z klasy Ia) spierali się na trudne i ważne tematy parytetu płci na listach wyborczych, jawności danych posiadaczy konkretnych adresów IP, praw adoptowanego dziecka do poznania swoich biologicznych rodziców czy obowiązku nauki do 18 roku życia. Po pełnych emocji zmaganiach, dzielni debatanci wybrali się na relaksujący spacerek w Parku Łazienkowskim. Gratulujemy udanego debiutu turniejowego i dziękujemy pani prof. Arlecie Durward za opiekę nad drużyną w czasie wyjazdu, a pani prof.Aleksandrze Kalinowskiej za informację o turnieju i pomoc merytoryczną.

debata1  turniej 
 turniej2  turniej3

Opiekun Koła Debat Oksfordzkich Małgorzata Wojczak-Olejnik

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy PCK -IV miejsce w Wielkopolsce !

W sobotę 12 maja br. w Ogrodzie Botanicznym w Poznaniu odbył się etap okręgowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCK .Zadaniem zawodników było udzielenie pierwszej pomocy przedmedycznej w symulowanych sytuacjach zagrożenia zdrowia i życia.W rywalizacji wzięło udział jedenaście zespołów, reprezentujących Oddziały Rejonowe PCK z terenu województwa wielkopolskiego.

Drużyna pierwszej pomocy w składzie:Julita Malinowska,Aleksandra Orlicka,Mariusz Krążyński,Klaudiusz Kudła,Miłosz Taranek  zajęła IV miejsce.

pck1 pck4
 pck2  pck3

Gratulujemy!

Mistrzostwa Pierwszej Pomocy - kolejny sukces

W dniu 12 kwietnia br. w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Kaliszu odbył się etap rejonowy Mistrzostw Pierwszej Pomocy PCKUczniowie naszej szkoły byli najlepsi!!!
Drużyna pierwszej pomocy w składzie:Julita Malinowska, Aleksandra Orlicka, Mariusz Krążyński, Klaudiusz Kudła, Miłosz Taranek, Gabriela Michalak zajęła I miejsce. Opiekun-p.dyr.Justyna Twardowska-Roszak. 
Zwycięzcy będą reprezentować nasz rejon w zawodach okręgowych, które odbędą się w maju w Poznaniu.

O naszym sukcesie możesz przeczytać na stronie http://faktykaliskie.pl/wiadomosci/wydarzenia/mistrzostwa-pierwszej-pomocy-kaliskie-szkoly-najlepsze-zdjecia,1456.html.

Serdecznie gratulujemy i trzymamy kciuki!

Kolejny sukces naszej uczennicy w konkursie przyrodniczym !

W sobotę 24 marca w Poznaniu odbył się etap wojewódzki (finałowy) Konkursu Przyrodniczego dla Uczniów Szkół Ponadgimnazjalnych ''Parki narodowe w Polsce" zorganizowanego przez PTOP Salamandra. W finale tym, oprócz 30 uczniów z województwa Wielkopolskiego, brała udział uczennica naszej szkoły Ewa Haraś z klasy 1c (opiekun p.prof.Michał Żukowski). Serdecznie gratulujemy.

fotka przyrodniczy1  fotka przyrodniczy2

Zdobyte indeksy szkoły w Walii uczniów klasy 3D

Uczniowie klasy 3D, Joanna Semrau, Konstancja Nowocień oraz Sergiusz Pietrala, otrzymali indeksy uczelni Aberystwyth, znajdującej się w miejscowości o tej samej nazwie w Walii. Warunkiem otrzymania indeksów było zakwalifikowanie się na podstawie egzaminów wstępnych organizowanych przez tę uczelnię. Egzaminy odbywały się w Siedlcach na tamtejszej uczelni wyższej. Sergiusz zdawał matematykę oraz informatykę, Joasia biologię zaś Konstancja historię Europy i politykę. 

 Naszym uczniom serdecznie gratulujemy życząc jedynie udanie zdanej matury (jedyny warunek, aby cała trójka mogła studiować za granicą :)).

Kolejny sukces naszej uczennicy

Germany

Uczennica klasy II A - Agata Antoniewicz - zakwalifikowała się do eliminacji okręgowych XLVIII Olimpiady Literatury i Języka Polskiego. Etap pisemny odbędzie się w Poznaniu 17 lutego 2018 r. Opiekunem Agaty jest pani prof. Iwona Kopeć.

 

Ogromny sukces naszej uczennicy !

Germany

W eliminacjach okręgowych XXII Olimpiady Wiedzy o Żywieniu i Żywności Magdalena Krymarys zajęła 8 miejsce w Wielkopolsce. Serdecznie gratulujemy!

Na zdjęciu Magda oraz Iza Krupczyńska z profesorem Józefem Korczakiem. 

 

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<. 


Konkurs informatyczny dla programistów Pix 2019

pix2019 plakat

Zapisy do 12 maja 2019 r. Konkurs przeznaczony dla pasjonatów programowania. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<.