IB Diploma Programme

ib logoSchool number: 049645

Kontakt

II Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki w Kaliszu

 

ul. Szkolna 5, 62-800 Kalisz

 Telefon: (62) 767 66 57

Email: 

WWW: http://www.2lo.kalisz.pl

 Inspektor ochrony danych:

                                       Katarzyna Bednarek

 ochrona danych        

Matura międzynarodowa IBDP

1. Informacje o programie IBDP

2. DP w II LO

 a. Przedmioty

3. IBDP Year 1

a. Calendar of deadlines

b. Podręczniki

c. Kalkulatory

4. IBDP Year 2

a. Calendar of deadlines

b. Harmonogram matur

5. Dokumenty

a. Admission Policy

b. Academic Honesty Policy

c. Language Policy

d. Assessment Policy

e. Inclusion Policy

6. CAS

a. CAS Handbook

7. Extended Essay

a. EE Handbook

b. EE deadlines

8. Group 4 Project

Jesteśmy "Brązową Szkołą"

brazowe liceum 2020

Program Edukacyjny "Twoje dane - Twoja sprawa"

Uczestnictwo TDTS

Przygoda z przyrodą

projekt uam

Jesteś na stronie:

Matura międzynarodowa IBDP

Nie zwlekaj ! Przyłącz się do najlepszych !

English

Od kilku lat w naszej szkole istnieją klasy z maturą międzynarodową. Przed uczniem takiej klasy otwierają się nowe możliwości:

London English

  • Większe szanse dostania się na studia poza granicami Polski;
  • Zdobycie szerszej wiedzy i lepszych umiejętności, które okazują się nieodzowne na studiach różnych kierunków;

czytaj więcej

Przyjdź do nas! Rekrutacja

Nie zwlekaj! Przyłącz się do najlepszych!

Rekrutacja

>>zobacz<<

Strona do naboru elektronicznego znajduje się pod adresem: https://ponadpodstawowe-kalisz.nabory.pl/.

Warto być u nas bo:

  • Wybierasz rozszerzenia od klasy 1, dzięki czemu możesz uczęszczać na interesujące cię lekcje;
  • Prowadzimy klasę IB - International Baccalaureate (z maturą międzynarodową), która daje dodatkowe możliwości rozwoju i samorealizacji, w tym wyjazdu i dalszej edukacji na uczelniach zagranicznych;
  • Jesteśmy od lat w czołówce szkół kaliskich jeśli chodzi o wyniki maturalne (pierwsza trójka);
  • Otrzymaliśmy renomowany tytuł "Brązowej Szkoły" w roku 2020 r.

Koło Debat Oksfordzkich

turniej

Od 2016 roku działa w naszej szkole Koło Debat Oksfordzkich. Debaty oksfordzkie to ściśle określony sposób prowadzenia sporu na zadany temat, zwany tezą. Czteroosobowe drużyny wygłaszają mowy, prezentują argumentację i podają kontrargumenty do stwierdzeń swoich przeciwników. Czasami temperatura debaty bywa bardzo wysoka a emocje debatantów i obserwatorów sięgają zenitu! Debatowanie w tej formie uczy uczestników logicznego rozumowania, przestrzegania kultury słowa i sprawnego posługiwania się retoryką. Słowem, same korzyści!

Bierzemy też udział w turniejach debat oksfordzkich i odnosimy sukcesy:) Już w 2017 roku drużyna naszej szkoły doszła do finału Turnieju Debat Oksfordzkich zorganizowanym dla szkół kaliskich przez Stowarzyszenie KoLiber . W czerwcu 2018r. drużyna II LO zdobyła 3. miejsce w Turnieju Młodzieżowych Debat Oksfordzkich w Ministerstwie Sprawiedliwości w Warszawie, w listopadzie 2018r braliśmy udział w III Wielkopolskim Turnieju Debat Oksfordzkich, a w lutym 2019 r. wywalczyliśmy III miejsce w IV Turnieju Debat Historycznych IPN w Poznaniu.

Spotkania Koła odbywają się raz w tygodniu, a na spotkaniach wymyślamy tezy, zgłębiamy wiedzę, tworzymy argumenty, szukamy dziury w całym (bo jakoś trzeba wymyślić kontrargumenty) albo sobie po prostu gawędzimy.

Koło ma charakter otwarty - w dowolym momencie może do niego dołączyć każdy uczeń spragniony dyskusji. Wystarczy skontaktować sie z opiekunką Koła - Małgorzatą Wojczak-Olejnik.

Konkursy

Konkurs informatyczny dla programistów

IV LO w Kaliszu, jak co roku, organizuje konkurs programistyczny, który polega na utworzeniu programu komputerowego, korzystając z dowolnej aplikacji umożliwijącej zapisanie programu jak plik wykonywalny. Konkurs jest świetną okazją dla wszystkich zainteresowanych programowaniem sprawdzenia się w praktyce i poszerzeniu swoich umiejętności programistycznych. Jest to już XXVI edycja konkursu. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<. 


Konkurs informatyczny dla programistów Pix 2019

pix2019 plakat

Zapisy do 12 maja 2019 r. Konkurs przeznaczony dla pasjonatów programowania. Więcej informacji znajdziesz >>tutaj<<.